Opublikowano

Jakiej Wielkości Pojemniki, Doniczki w Uprawie Marihuany?

Jakiej Wielkości, Pojemniki, Doniczki, Uprawie Marihuany, Uprawie Konopi

Korzenie potrzebne są roślinom z wielu względów. Utrzymują one roślinę w glebie, dostarczając większą cześć potrzebnych organizmowi składników pokarmowych i wody. Wielkość i wydajność systemu korzeni ma duży wpływ na rozwój rośliny i co za tym idzie plony.

Wielkość przestrzeni dostępnej korzeniom uzależniona jest od pojemności pojemnika i wielkości cząsteczek medium, w którym hodowane są rośliny. Korzenie rosnące w podłożu o dużych cząsteczkach mają mniej miejsca, niż te rosnące w podłożu o małych cząsteczkach.

Dobór wielkości pojemnika zdeterminowany jest założoną wielkością rośliny. Rośliny o podobnej wielkości, hodowane jednak w różnych pojemnikach będą się oczywiście od siebie różnić. Roślina hodowana w większym pojemniku będzie większa, bardziej rozłożysta, a jej wzrost będzie szybszy.

Hodowcy stosują zazwyczaj oddzielne pojemniki dla każdej rośliny co pozwala na swobodne przemieszczanie roślin w ogródku. Podobną wygodę użytku można uzyskać hodując rośliny w dużych skrzynkach. Rośliny hodowane we wspólnych skrzynkach mają więcej miejsca dla rozwoju korzeni. Po osadzeniu roślin w skrzynce, jedynym sposobem na usunięcie pojedynczej rośliny jest jej wycięcie. Inne metody zawsze spowodują naruszenie systemu korzeni pozostałych roślin.

Cannabis znosi dobrze przesadzanie, więc w miarę wzrostu można zmieniać donice na większe.

Wielkość Pojemników, Doniczek

W poniższej tabeli pokazujemy maksymalną wielkość roślin, które można hodować w pojemnikach o podanym rozmiarze. Większość pojemników ma mniejszą pojemność niż może ci się wydawać, ze względu na zaokrąglenia i wklęśnięcia. Jednym ze sposobów na zwiększenie pojemności doniczki jest zwiększenie jej wysokości. Każdy dodatkowy centymetr wysokości zwiększa pojemność (przy doniczce o wymiarach 10×10) o 10 cm3. 1 litr = 1000 cm3.

Producenci podają zazwyczaj zawyżoną pojemność donicy. Należy upewnić się, czy pojemnik ma na dnie duże otwory, które umożliwiają odpływ wody.

Hodowanie sadzonek w dużych pojemnikach z całą pewnością im nie zaszkodzi. Korzenie będą miały dużo miejsca, by się korzystnie rozwijać. Wielkość pojemnika, pojemność (cm3), wysokość rośliny, wiek rośliny:

  • 5 cm (5xx) 125 10-15 cm 10-15 dni.
  • 8 cm (8xx) 512 pojemnik ten umożliwi lepszy rozwój sadzonce.
  • 10 cm (10xx) 1000 30 cm 20-35 dni.
  • 12 cm (12xx) 1728 50 cm niektóre dojrzałe rośliny nie przekraczają tej wysokości.
  • 15 cm (15xx) 3375 90 cm większość odmian indica nie przekracza tej wielkości.
  • 25 cm (25x25x25) 15625 150 cm większość odmian sativa nie przekracza tej wysokości.

Podsumowanie:
1. Korzenie potrzebują dużo przestrzeni. Im będzie ona większa, tym większe będą szczyty.

2. Istnieje wiele możliwości wyboru pojemników. Skrzynki mają większą pojemność, nie są jednak tak wygodne jak pojedyncze pojemniki. Większość hodowców optuje za pojedynczymi pojemnikami.

3. Pojemnik o powierzchni 25 cm2 wystarczają dla roślin o wysokości 10-15 cm; pojemniki o powierzchni 100 cm2 są odpowiednie do wysokości 30 cm; 225 cm2 (bok 15 cm) nadają się do roślin o wysokości metra. Większości dojrzałych roślin wystarcza pojemnik o powierzchni 225 cm2 Przestrzeń dostępną dla korzeni można łatwo zwiększyć zwiększając wysokość pojemnika.

Zostaw ocenę
[Głosów: 5 Ocena: 5]