Opublikowano

Płukanie Krzewów Konopi a Smak

flushing, czyli płukanie konopi dla poprawy smaku

Najbardziej ekscytujący moment wzrostu marihuany od nasiona konopi do w pełni wyrośniętego krzaczka następuje tuż przed zbiorami. Do prawidłowego rozwoju konopia potrzebuje wielu składników mineralnych, jednak intensywne nawożenie nie tylko pomaga w obfitym wzrastaniu rośliny, ale również nieznacznie wpływa na jej końcowy smak w trakcie palenia. Minerały i resztki nawozów zgromadzone w roślinie mogą sprawić, że susz będzie się nieco ciężej dopalał, a na języku pozostawi nieprzyjemny posmak.

Płukanie jest czynnością łatwą i niewymagającą, chociaż często bywa pomijane w indywidualnych uprawach marihuany. Mimo to jej efekty potrafią zaskoczyć nawet wytrawnych hodowców. Prawidłowo przepłukany krzew da plony uwalniające bardziej okrągły, gładki smak.

W Jaki Sposób Wykonać Prawidłowe Płukanie?

Płukanie, zwane flushingiem, przeprowadza się poprzez dokładne przelewanie rośliny czystą wodą. Wystarczy zastosować zwykłą z kranu, a jedyną wytyczną do dopilnowania jest neutralne pH. Aż do zbiorów należy unikać stosowania nawozów. Doniczkę najlepiej zalać taką ilością wody, jaką jest w stanie pomieścić, a gdy ta przeleje się przez nią, powtórzyć czynność. Ważne jest, by woda mogła swobodnie opuszczać ziemię. W ten sposób zbierze ona zmagazynowane pozostałości mineralne w okolicy systemu korzeniowego. Przez następne dni dzięki podlewaniu wyłącznie czystą wodą konopia będzie zmuszona do zużywania nagromadzonych wcześniej zapasów odżywczych.

kiedy zacząć flushing, czyli płukać marihuanę

Kiedy Przeprowadzić Proces Płukania?

Najlepszy moment na rozpoczęcie usuwania resztek nawozów i minerałów z krzewów to ok. dwa tygodnie przed zbiorami. Bardziej wprawni właściciele upraw bez problemu wyczują odpowiednią chwilę, ale nowicjusze mogą mieć z tym problem. Wtedy najlepiej skorzystać z narzędzi: za pomocą silnej lupy obserwować kolory trichomów na roślinie. Gdy zaczną one powoli zmieniać barwę z mlecznej na bursztynową, to znak, że kończy się okres kwitnienia, a zbliża pora zbioru. W zależności od indywidualnych preferencji względem efektów wywoływanych przez susz, zbiory można zacząć już w momencie gdy znaczna większość trichomów jest ciągle mlecznobiała, albo przeczekać kolejne dni, aż zbrązowieje ok. 20-30% trichomów. Zatem w przypadku odmian kwitnących osiem tygodni, prawidłowym momentem rozpoczęcia flushingu będzie koniec szóstego tygodnia.

Ostatnia Wskazówka

Należy pamiętać, że żadne płukanie, nawet najdokładniejsze, nie sprawi, że roślina uprawiana wyłącznie na sztucznych nawozach da równie doskonałe plony, co ta hodowana w warunkach bio. Dlatego zawsze lepiej stosować naturalne nawozy podczas wzrostu rośliny, ale dopiero, gdy nasiona marihuany już wykiełkują pod naszym czujnym okiem i sadzonki będą miały nie mniej, niż tydzień.

Zostaw ocenę
[Głosów: 4 Ocena: 5]