Opublikowano

Kiełkowanie Nasion Marihuany w Ziemi

Kiełkowanie, Kiełkować, Wykiełkowanie, Nasion Marihuany, Nasion Konopi, Ziemi, Glebie, Metoda, Sposób

Metoda kiełkowania nasion konopi bezpośrednio w ziemi jest najbezpieczniejszą metodą, która gwarantuje nam że nasze nasiona marihuany wykiełkują i przy tym nie zgniją. Ten sposób kiełkowania nasion jest bezpieczny, ale też trwa dłużej niż ma to miejsce przy innych metodach. Nasiona kiełkowane bezpośrednio w glebie kiełkują w około od 5 do nawet 14 dni.

Nasiona powinny być włożone w ziemię na głębokość około 0,5cm maks 1cm, a następnie nawodnione spryskiwaczem tak aby ułatwić im “zasiedlenie”. Nieważne jest ułożenie nasiona w ziemi gdyż i tak roślina konopi, wykorzystując grawitację, urośnie we właściwą stronę (korzenie w dół, łodyga w górę).

Następna ważna sprawa to wybór pojemnika. Nie musi to być od razu wielka donica. Wręcz odwrotnie, na początku wystarczy 5cm doniczka, która nie zajmuje wiele miejsca (dobrym pojemnikiem do kiełkowania są specjalne doniczki torfowe), dostępne w każdym sklepie ogrodniczym. Jednak niedługo po wykiełkowaniu, kiedy mała roślinka wyjdzie z ziemi potrzebny jest większy pojemnik, aby zapewnić swobodę wzrostu korzeniom naszej konopi.

Proces kiełkowania zaczyna się, gdy woda przenikając otoczkę nasiona da roślinie sygnał rozpoczęcia wzrostu. Dopóki nasiono jest w ziemi tempo wzrostu zależy od właściwej temperatury.

Woda to Podstawa do Kiełkowania

W okresie kiełkowania ziemia powinna być cały czas wilgotna. Aby zapobiec wysychaniu górnej warstwy podłoża i zatrzymać wilgoć, tak potrzebną roślinie na tym etapie, można zawiesić nad doniczką folię itp. Sadzonki mają jeszcze dość słaby i wrażliwy system korzeniowy a brak wody może spowodować jego uszkodzenie.

Ciepło, Bez Niego Nasiono nie Wykiełkuje

Proces kiełkowania jest bardzo szybki o ile nasiono ma zapewnioną stałą temperaturę; najlepiej 24-26C. Gdy w trakcie kiełkowania podłoże jest chłodne, wzrost zostaje zahamowany, a poza tym grzyby mogą zaatakować roślinę. Za wysoka temperatura też jest niewskazana, zwłaszcza gdy roślinie brak wystarczającej ilości światła. Roślina konopi rośnie wtedy chuda i wątła (ciepło stymuluje wzrost ale brak cukrów na rozbudowę z powodu słabej fotosyntezy).

Światło, Kolejny Niezbędny Czynnik

Kiedy kiełkujemy nasiona marihuany bezpośrednio w ziemi to należy im zapewnić odpowiednie światło od samego początku.

Wykiełkowane nasiono przebije się przez warstwę ziemi i zacznie tworzyć sadzonkę, zaczyna fotosyntetyzować tzn. produkować swoje własne pożywienie. W przypadku złego, słabego oświetlenia marihuana wyciąga się, aby zaabsorbować jak największą ilość światła. Wyciągnięte sadzonki są słabsze i mogą się złamać. Sadzonki z odpowiednią ilością światła rosną niższe z grubsze i silniejsze (mocną, łodygą). Sadzonki mogą otrzymywać od razu taką ilość światła jaka jest przewidziana dla całego cyklu wzrostu.

Niektórzy hodowcy rekomendują inny sposób kiełkowania. Nasiona kładą na mokrej gazie lub gąbce i dopiero po wypuszczeniu kiełków umieszczają w ziemi. Jednakże jest to dość ryzykowna metoda. Zagrożony może być nie tylko wzrost rośliny, ale także jej żywot. Po pierwsze, delikatne tkanki rośliny mogą zostać uszkodzone przy przenoszeniu do gleby. Poza tym trudniej jest utrzymać wilgoć gazy. Dalej, istnieje o wiele większe ryzyko rozmaitych infekcji. Jeszcze inni hodowcy moczą w wodzie swoje nasiona przed kiełkowaniem, jest to najbardziej ryzykowna metoda kiełkowania, gdyż bardzo łatwo można przemoczyć nasiona. A wtedy białko w środku zgnije i nic z nich nie będzie. Nawet jeśli tym sposobem wykiełkują, to jest duże prawdopodobieństwo że ich rozwój będzie słaby, wadliwy, gdyż ich struktura genetyczna zostanie naruszona przez dużą ilość wody.

PODSUMOWANIE:

1. Nasiona marihuany umieszczamy w ziemi na głębokości nie większej niż 0,5cm do 1cm i i przykrywamy ziemią.
2. Podstawowe czynniki wpływające na szybkość kiełkowania nasion to stała i odpowiednia wilgotność.
3. Temperatura podczas kiełkowania w ziemi powinna być z zakresu 24-26 stopni celsjusza.
4. Od samego początku kiełkowania nasion w glebie zapewniamy im odpowiednie oświetlenie. Lampę w indoor lub słońce na outdoor.
5. Początkowo rośliny rosną w małych pojemnikach, a gdy urosną są przesadzane do większych. W ten sposób małe rośliny nie zajmują drogocennej przestrzeni.

Zostaw ocenę
[Głosów: 8 Ocena: 5]