Opublikowano

Klonowanie Roślin Konopi

Klonowanie, Konopi, Roślin, Szczepki, Uprawa

Jak sklonować roślinę konopi? Z posiadanej przez nas lub kogoś innego rośliny robimy szczepki. Jeżeli posiadamy nasiona, to będziemy musieli poczekać nieco dłużej, aż wykiełkują i podrosną.

Szczepki możemy robić (odcinając szczyty) z rośliny w wieku od 3 miesięcy do 5 lat. Pomyślałeś teraz jak do 5 lat, przecież konopie tyle nie rosną. Otóż rosną jeśli pozostawi się je na tak długo w fazie wzrostu, tak są trzymane rośliny matki na klony. Uwaga! Klony można robić tylko z odmian pełno sezonowych, ze szczepów, które posiadają autoflowering nie da się robić szczepek, nie ma to po prostu sensu. Roślina – dawca, matka powinna być oświetlana przez cały czas lampą o mocy 400-1000 wat przez 18 godzin dziennie. Temperatura powinna wynosić 20-25*C. Wilgotność natomiast ok. 80%.

Sadzonki kolonów trzymamy w inkubatorze lub innym urządzeniu (wykonanym na jego podobieństwo) przez jakieś 2-3 tygodnie. Muszą przecież porządnie wypuścić korzonki. Oświetlamy je świetlówką przez całą dobę. Temperatura powinna wynosić 20-25*C. Wilgotność 80%.

Dalsza Uprawa Roślin z Klonów, Szczepek

Przesadzone w doniczki, nasze pociechy dorastają przez kolejne 20 dni. Oświetlamy je wtedy przez 18 godzin każdego dnia. Temperatura nadal powinna wynosić 20-25*C. Wilgotność 70%.
Powinniśmy także zacząć stosować wentylator, ażeby owiewał roślinki.

Pielęgnacja roślinek trwa od 40 do 60 dni. Oświetlamy je już tylko przez 12 godzin dziennie w temperaturze 24*C. Wilgotność winna wynieść około 55%. Powinniśmy także dostarczyć im trochę świeżego powietrza.

Zbiory i Suszenie

Nadszedł czas sianokosów. Zbierajmy plony. Ścinamy w zależności od upodobań i potrzeb:

  • szczyty,
  • liście,
  • całe roślinki.

Teraz suszymy przez góra 14 dni. Wilgotność 50%; temperatura 18-20*C.

A później zwijamy lub nabijamy… Można w zależności od upodobań przygotować skręty z domieszką tytoniu w konsystencji:

  • lekki skręt – 70% tytoniu, 30% ziółek,
  • niezły skręt – 50% na 50%,
  • naprawdę dobry skręt – 30% tytoniu, 70% ziółek,
  • mój faworyt – 100% ziółek… mmm.

W żadnym wypadku nie namawiamy do zażywania marihuany. Pamiętaj że możesz to robić tylko w kraju w którym jest to legalne np. w Holandii w wyznaczonym do tego miejscu, czyli coffee shopie. Uprawiać konopie możesz również tylko w kraju w którym jest to legalne np. w Hiszpanii.

W powyższym artykule nie opisywaliśmy szczegółów takich jak: jaka ma byś ziemia do uprawy, jak i czym nawozić itp.

Zostaw ocenę
[Głosów: 9 Ocena: 5]