Opublikowano

Co to Jest THC?

co to jest thc, czyli tetrahydrokannabinol

Konopie coraz powszechniej używane są w produktach codziennego użytku. Tetrahydrokannabinol, czyli popularne THC jest substancją, która jest częścią składową liści konopnych, zwanych marihuaną.

Co to jest THC i w jaki sposób działa jego mechanizm?

Tetrohydrokannabinol stanowi związek organiczny, wchodzący w grupę kannabinoidów. Kannabinoidy w połączeniu z naszymi komórkami tworzą neuroprzekaźniki. Organizm ludzki ma dwa typy receptorów, chodzi o CB1, znajdujący się w układzie nerwowym, CB2 mieści się w układzie odpornościowym. THC zawarte w marihuanie przypomina anandamid, który znajduje się w naszym organizmie, aktywuje receptor CB1. Dokładny, szeroki opis na temat THC znajdziesz w artykule: Czym Jest Tetrahydrocannabinol, Czyli THC?

Czy THC jest niebezpieczny?

Dowiedziono, że długotrwałe stosowanie THC może mieć negatywne skutki dla organizmu, powoduje nudności, pamiętajmy jednak, że nie istnieje możliwość przedawkowania marihuany. Przyjmowanie marihuany w dużej ilości, może spowodować problemy w logicznym myśleniu, wpłynąć na osłabienie pamięci, zmniejszenie funkcji poznawczych. Osoby, które mają już wcześniej skłonności do zapadnięcia w depresję oraz psychozę, powinny odstawić THC, w innych przypadkach marihuana nie powinna spowodować stanów lękowych, nadmiernego pocenia się, wyścigu myśli, a tym bardziej psychozy. W przypadku, kiedy będziemy wykazywać się odpowiedzialnością, wtedy nic złego nie powinno nam się stać. Dym wpływa negatywnie na ludzki organizm, jednak badania nigdy nie wykazały, że THC prowadzi do wzrostu ryzyka wystąpienia nowotworu.

Dlaczego THC nie Funkcjonuje w Sprzedaży na Obszarze Polski?

Marihuana jest rośliną, która najzwyczajniej w świecie rośnie, jest uprawiana od stuleci, jej właściwości prozdrowotne zostały naukowo udokumentowane. Paląc marihuanę, nie powinniśmy mieć z tego powodu żądnych wyrzutów, poczucia, że czynimy coś karygodnego, jednak polski prawodawca ma na ten temat odmienne zdanie. THC powoduje stan ukojenia nerwów, jej zastosowanie leczy poważne choroby. Dlaczego więc marihuana jest zakazana? Wpływ na to ma kilka czynników, oto one:

1) Zwolennicy legalizacji marihuany nie potrafią argumentować swoich racji, najlepszym z nich byłoby stwierdzenie, że THC to lek, który leczy depresję i nowotwory.

2) Przez lata powstały negatywne stereotypy, odnośnie do osób zażywających marihuanę, rzekomo pod jej wpływem, ludzie stają się bardziej leniwi, wiązana jest z ruchem hipisowskim, z dziećmi- kwiatami, które migały się od pracy, prowadziły koczowniczy tryb życia, podczas gdy, osoby, które zażywają tę substancję, często są szanowanymi obywatelami.

3) Placówki medyczne na obszarze naszego kraju są nieodpowiednio wyedukowane, w kwestii THC, pamiętajmy, że medyczna marihuana w dalszym ciągu nią jest, to, że zawiera taki przedrostek, niczego nie zmienia, w polskich szpitalach jest legalna od 2017 roku, leczy się przy jej pomocy epilepsję lekooporną, jaskrę, lekarze niechętnie wypisują receptę na nią, gdyż nie kojarzy się dobrze, rodzi negatywne konotacje.

4) THC uzależnia, trudno z tym polemizować, jednak alkohol czyni to jeszcze mocniej, można go zakupić bez większych trudności, jest powszechnie sprzedawany, THC uzależnia jedynie psychicznie, podczas gdy etanol zarówno psychicznie, jak i fizycznie, marihuana ponadto słabiej uzależnia od anty-depresantów i leków nasennych.

5) THC jest w dalszym ciągu uważana za etap pośredni na drodze ku tzw. ‘hard drugs’, przez dziesięciolecia utarło się myśleć, że marihuana jest krokiem do zastosowania heroiny, ludzie, którzy palą marihuanę, sięgają czasem po twardsze narkotyki, jednak nie ma między tymi procesami korelacji, wielu sięga po morfinę czy heroinę, nie zażywszy wcześniej THC.

6) Marihuana jest już długi czas nielegalna, dlatego ciężko będzie ją zalegalizować, po wprowadzeniu legalizacji, należałoby na nowo rozpisać prawo, obowiązuje zasada lex retro non agit, co więc zrobić z tymi już skazanymi za palenie rekreacyjne? Rząd nie chce przysparzać sobie nowych problemów, żeby przeprowadzić zmiany, do władzy musiałaby dojść Konfederacja bądź Lewica, co na razie wydaje się raczej mało prawdopodobne.

7) W Polsce funkcjonuje farmaceutyczne lobby, które promuje leki na receptę i bez niej, również chemiczne, media głównego nurtu nie poruszają tematu marihuany i jej zbawiennego wpływu na życie i zdrowie ludzkie, jak zwykle w takich sytuacjach chodzi o pieniądze, wiele aptek straciłoby wpływy z leków, któż kupowałby w niej THC, gdyby obok funkcjonował coffee shop, oferujący ten produkt po niższej cenie? no właśnie.

Czy Jest Dostępny Legalnie Substytut THC?

Na razie miłośnicy marihuany muszą zadowolić się suszem CBD, który jest pozyskiwany przez żeńską roślinę konopi siewnej, czym więcej zawiera substancji aktywnych, tym jest wartościowszy.

Zostaw ocenę
[Głosów: 6 Ocena: 5]