Opublikowano

Kiełkowanie Nasion Marihuany Na Wacikach

jak kiełkować nasiona konopi na wacikach lub ręcznikach papierowych

Istnieją mniej i bardziej skuteczne metody kiełkowania nasion marihuany, zależy to od wielu czynników. Z pewnością każda metoda ma swoje zalety, najważniejsze jest, aby dokładnie zrozumieć, jak osiągnąć swój cel. Wiedząc jak wykiełkować nasiona marihuany oznacza, że dbając o nie, te szkice życia mogą stać się roślinami, być może niskimi roślinami automatycznie kwitnącymi lub jedną z tysiąca innych odmian … kto wie!

Jak Wykiełkować Nasiona Marihuany Przy Użyciu Wacików Kosmetycznych, Ręczników Papierowych

Porozmawiajmy od razu o różnych fazach. Różne etapy pomogą zrozumieć, jak wykiełkować nasiona marihuany i jakie strategie przyjąć, aby uzyskać zdrową i mocną roślinę. Zalety metody kiełkowania na wacikach kosmetycznych lub na ręcznikach papierowych to: maksymalna prostota, oszczędność ekonomiczna i gwarancja osiągnięcia najlepszego wyniku.
Jedyne czego potrzebujesz to:

  • Waciki kosmetyczne lub ręczniki papierowe.
  • Dwa naczynia, mogą to być talerze głęboki, czyli te do zupy.
  • Rozpylacz-spryskiwacz do podlewania roślin, jest dobry bo nie wypłukuje tylko zwilża.
  • Nasiona konopi wysokiej jakości, świeże z dobrego sklepu.

Waciki kosmetyczne lub ręczniki papierowe utrzymują nasiona wilgotne, ale również są chronione, a to są najważniejsze cechy metody, która musi gwarantować kiełkowanie. Dla każdego rodzaju nasion: feminizowanych, regularnych czy nasion odmian auto kwitnących lub innych szybko kwitnących odmian tzw. półautomatów, historia jest taka sama. Pamiętaj że mimo wszystko używając wacików lub chusteczek istnieje ryzyko, że wszystko zostanie wyrzucone bo coś zrobisz nie tak. Ale spójrzmy na procedurę:

  • Po pierwsze, trzeba wziąć kilka takich wacików i umieścić między nimi kilka nasion.
  • Następnie, konieczne jest zwilżenie ich spryskiwaczem do podlewania roślin. Nie mogą one być za bardzo nasączone wodą (pływać), z tego powodu zaleca się ich spryskiwanie.
  • Waciki pomiędzy którymi są nasiona umieszcza się między dwoma naczyniami, można też użyć miski, odwracając ją do góry dnem, zawsze lepiej unikać plastiku.
  • Konieczne jest, aby mieć stałą temperaturę, około 24-27 ° (Celsjusza) oraz musi być kompletne ciemno, nie jest w ogóle wskazane, aby zostawić nasiona na parapetach i balkonach.
  • W ciągu 4-5 dni nasiona powinny zacząć się otwierać i może pojawić się mały korzeń.
  • Pamiętaj żeby przez cały czas kontrolować wilgotność, nie można dopuścić do wyschnięcia wacików i nasion.

Zgodnie z obietnicą, jest to super łatwa metoda, którą może zastosować każdy. Jest ona również korzystna, ponieważ jest tania, biorąc pod uwagę kilka narzędzi, które są potrzebne do jej wdrożenia. Ponadto, gwarancja kiełkowania w tej metodzie (jeśli używa się nasion wysokiej jakości) pozwala zaoszczędzić pieniądze, które w przeciwnym razie musiałyby być ponownie zainwestowane.

Kilka Wskazówek Ułatwiających Kiełkowanie Nasion Konopi

Ta metoda jest jedną z najbardziej powszechnych. Nawet w pierwszych latach szkoły, nauczyciele pozwalają dzieciom robić eksperymenty z bawełną do kiełkowania. Zamiast bawełny można użyć właśnie wacików kosmetycznych lub papierowych ręczników. Nie jest najważniejszą rzeczą użycie tej samej bawełny, która była używana w czasach szkolnych. Mogą być to waciki które są produkowane do użytku kosmetycznego. Ponieważ chodzi o to żeby materiał który użyjemy do kiełkowania nasion utrzymywał odpowiedni poziom wilgotności. Właściwy do kiełkowania.

Zresztą, kiedy zaczyna się kolejny etap? Dopiero wtedy, gdy wielkość cennego zarodka (kiełka) będzie wynosić około 2-3 mm. W każdym razie, lepiej nie pozwolić kiełkom rosnąć zbyt długo, bo później łatwo je uszkodzić podczas sadzenia do ziemi. Kiedy już zrozumiecie jak wykiełkować nasiona marihuany i po wdrożeniu odpowiednich procedur, będziecie musieli zapewnić idealne środowisko, w którym nasiona będą rosły. Środowisko, które jest oferowane nasionom do wzrostu odgrywa decydującą rolę.

Przed przeniesieniem nasion do ziemi, aby wyjąć je z ich “kołyski”, dobrze byłoby zaopatrzyć się w pęsetę: kiełki są delikatne i można je łatwo uszkodzić a przenoszenie ich za pomocą pęsety niemalże gwarantuje uniknięcie niezręcznych błędów (takich jak uszkodzenie kiełka lub upuszczenie ich nie wiadomo gdzie) można przystąpić do transportu do ziemi.

Jeśli Jest Już Jasne, Jak Wykiełkować Nasiona Marihuany: To Jest To!

Wiele nasion konopi można kupić online, ale w ten sposób też można łatwo dostać stare nasiona, które będzie ciężko wykiełkować. Po prostu nie każdy sklep może zagwarantować produkty, które są świeże a przy nasionach jest to kluczowa sprawa. Dzieje się tak gdyż wiele sklepów źle przechowuje nasiona przez długi czas. Kupując u nas swoje nasiona dajemy Ci gwarancję świeżości. Nasze nasiona są przechowywane w najlepszy sposób. Wiemy że jeśli będą one prawidłowo przechowywane w najbardziej odpowiednim miejscu, to ich świeżość może być zagwarantowana.

Sztuka Kiełkowania Nasion Konopi

Często się zapomina, że fazy wegetacji i kwitnienia konopi są najbardziej krytycznymi częściami cyklu życia rośliny. Jednak przy dużym prawdopodobieństwie porażki, jeśli nie wiesz, co robisz, złe planowanie kiełkowania może zaważyć na twojej następnej uprawie. Zapewnienie nasionom marihuany najlepszego możliwego startu w drodze do wybujałych pąków to pewny sposób na stworzenie zdrowej i silnej rośliny.

Małe, delikatne i rozpaczliwie potrzebujące pomocnej dłoni, nasiona konopi można kiełkować na kilka sposobów. Wszystkie metody mają różny stopień powodzenia, zarówno zalety, jak i wady. Ważne jest, aby pamiętać, że nawet z zaawansowaną wiedzą na temat uprawy i najwyższej klasy sprzętem, nadal możesz skończyć z kilkoma nieudanymi nasionami. Jest to naturalna część obcowania z żywym organizmem.

Zostaw ocenę
[Głosów: 5 Ocena: 5]