Opublikowano

Jak Działa Odmiana Marihuany AK-47?

działanie suszu marihuany ak47

Marihuana czyli susz pochodzący z konopi znany jest ludzkości od wieków. Nie ma pewnych źródeł, które wskazywałyby kiedy odkryto psychoaktywne właściwości tej rośliny. Dzięki pracy archeologów wiemy jedynie, że uprawiana była już 6000 lat temu.

Marihuana ma wielu zwolenników na całym świecie. Doceniana jest przede wszystkim ze względu na swoje właściwości relaksujące. Ma również ogromne znaczenie we współczesnej medycynie, która sporej części pacjentów nie potrafi pomóc metodami konwencjonalnymi. Na korzyść marihuany przemawia również fakt, że pomimo swoich właściwości psychoaktywnych jest zaliczana do tzw. narkotyków miękkich. Jest nietoksyczna i właściwie bardzo trudno byłoby ją przedawkować. Jest również dużo mniej uzależniająca nie tylko w porównaniu do narkotyków twardych, ale także do alkoholu lub tytoniu które jednocześnie pozostają legalne.

Na świecie występuje wiele odmian marihuany. Różnią się od siebie występowaniem geograficznym, sposobem uprawy, smakiem, właściwościami i przede wszystkim zawartością dwóch najbardziej poznanych substancji psychoaktywnych czyli THC (tetrahydrokannabinol) i CBD (kannabidiol). Jedną z najbardziej popularnych i docenianych odmian na świecie jest marihuana o nazwie AK-47.

Krótko o Historii Odmiany Konopi AK-47

Odmiana marihuany AK-47 stworzona została przez firmę Serious Seeds, której liderem był młody obywatel Holandii imieniem Simon. Stworzył on mieszankę czterech bardzo popularnych odmian: kolumbijskiej, meksykańskiej, afgańskiej i tajskiej . Marihuana AK-47 powstała już na początku lat 90 – tych i od tego czasu jej popularność systematycznie rosła. Największy sukces odniosła jednak w 1999 roku, gdy zdobyła prestiżowe 1 miejsce w Cannabis Cup Amsterdam. Odmiana ta swoją nazwę zawdzięcza słynnemu karabinowi szturmowemu stworzonemu przez Mikhaila Kalashnikowa. Wielu ludzi zastanawia się dlaczego Simon, czyli twórca nowej odmiany tak ją nazwał? Nazwa może budzić przecież skojarzenia z niebezpieczeństwem, z czymś śmiercionośnym, utratą zdrowia lub życia. Lecz nie jest to właściwy tor myślenia. Nazwa ta ma sugerować, że zarówno karabin maszynowy AK-47 jak i marihuana AK-47 to dzieła wybitne i niezawodne. Simon twierdził, że „wystarczy jeden strzał by Cię rozłożyło”. Metaforycznie oznacza to, iż marihuana AK-47 ma tak dużą moc że po chwili od zastosowania pojawiają się pierwsze pozytywne efekty w postaci poprawy nastroju czy też ulgi od bólu lub cierpienia. Wbrew nazwie nie ma jednak nic wspólnego z agresją.

Uprawa Odminay Konopi AK-47

Konopia AK-47 jest odmianą stosunkowo łatwą w uprawie. Hodowcy doceniają fakt, że można ją uprawiać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Do hodowli na zewnątrz najlepiej nadają się kraje śródziemnomorskie, za względu na wysokie temperatury jak i niską wilgotność. Jest to ważne, ponieważ ta odmiana nie lubi zbytniej wilgoci gdyż jest bardzo podatna na pleśń. Uprawa na zewnątrz trwa od kwietnia (mówiąc o wersji pełno sezonowej), a zbiory można zazwyczaj rozpocząć w październiku. W przypadku krajów o niższych temperaturach i wysokiej wilgotności zaleca się hodowle wewnętrzną, podczas której można zapewnić roślinom odpowiednią temperaturę i wentylację. Uprawa wewnętrzna zajmuje około 90 dni przy wersji pełno sezonowej oraz około 60 dni przy szczepie z autofloweringiem. Poza podatnością na pleśń przy uprawie outdoor, uprawa AK-47 przysparza hodowcom jeszcze jednej trudności. Jest to bardzo intensywny i ostry zapach, który wydziela się z rosnących konopi. Mając bliskie sąsiedztwo, bezwzględnie należy mieć to pod kontrolą.

Zastosowanie Marihuany AK-47 w Celach Relaksacyjnych

Odczucia po zastosowaniu marihuany AK-47 są podobnie jak w przypadku innych odmian bardzo subiektywne. Jednak w relacji osób które jej próbowały, pojawia się wspólny mianownik: ta odmiana jest niezwykła. Pożądane działanie pojawia się bardzo szybko. Przybywa uczucie radości, a nawet euforii. Wszelkie troski oraz smutek znikają w jednej chwili. Przewlekły stres zamienia się w beztroskę i wszechogarniający optymizm. Ciało staje się lekkie, a umysł jasny i sprawny jak nigdy dotąd. Jasność umysłu, kreatywność i łatwość wyrażania myśli sprawia, że marihuana AK-47 jest bardzo ceniona w środowiskach twórczych jako antidotum na brak weny pisarskiej lub niemoc twórczą. Niektóre religie zalecają jej stosowanie przed medytacją, aby mocniej zgłębić zarówno siebie samego, jak i cały świat.

Zastosowanie Marihuany AK-47 w Celach Leczniczych

Rola marihuany w medycynie na dzień dzisiejszy wydaje się być nieoceniona. Wprawdzie jeszcze przez niewiele badań nie ma zbytnio potwierdzonych jej właściwości leczniczych, lecz może zdecydowanie zmniejszać objawy wielu chorób i sprawić aby życie z chorobą stało się znośniejsze, to jest już mocno potwierdzone. Przede wszystkim polecana jest przewlekle chorym np. na nowotwory którzy cierpią nieustanny ból, a medycyna nie jest im już w stanie pomóc tradycyjnymi lekami. Osobom chorym na nowotwory, anoreksję lub AIDS pomaga odzyskać apetyt i zniwelować wymioty. W stwardnieniu rozsianym pomaga zmniejszyć drgawki i skurcze mięśni. Osobom borykającym się z problemami psychicznymi, bezsennością, depresją lub stanami lękowymi zaleca się stosowanie marihuany w niewielkich dawkach jako środek zmniejszający objawy zaburzeń.

Marihuana od wieków pozwala ludziom na chwile relaksu, zapomnienia o problemach i oderwania się od przygnębiającej codzienności. Chorym zaś pozwala na chwilę zapomnieć o bólu. Jednak należy pamiętać że marihuana jest używką, należy więc stosować ją w sposób umiarkowany i bezpieczny. Odpowiednio stosowana może przynieść to, czego od niej oczekujemy. Należy pamiętać również o prawodawstwie. Niestety pomimo tego że jest uważana za używkę mniej szkodliwą niż alkohol lub tytoń, w wielu krajach pomimo protestów oraz licznych apeli pozostaje substancją zakazaną.

Zostaw ocenę
[Głosów: 7 Ocena: 5]